POZIV NOA ZA UČEŠĆE U MEĐUNARODNOJ RADNOJ AKCIJI 27.12.2009.

MRAV 2010.

Jesi li entuzijasta?Da li te zanimaju misterije prošlosti?
Da li si spreman si da uložiš svoj rad u rasvijetljavanje arheoloških tajni?
Uživaš li u upoznavanju novih ljudi iz raznih krajeva?
Želiš li se družiti i sklapati nova poznanstva i prijateljstva sa mladima iz Bosne i svijeta?
Voliš događaje sa međunarodnim karakterom?
Štitiš li  životinje na bilo koji način?

Pokušaj si dati odgovore na ova pitanja. Ako si samo na jedno odgovorio/la  sa DA - ti si čovjek kakvog trebamo! U srcu Bosne, tačnije u gradu Visoko 30 km nadomak Sarajeva od 1. juna do 30. septembra 2010. trajaće Međunarodna radna akcija volontera - MRAV 2010. Glavni cilj održavanja akcije biće izvođenje radova na otkrivanju zemljane pokrivke sa arheoloških lokacija i samim tim povećanje atraktivnosti lokacije za turizam. MRAV 2010 biće organizovana u četri mjesečne smjene (juni, juli, august i septembar), a život i rad u toku smjene odvijati će se po uzoru na sva najbolja iskustva sa ORA kakve su bile organizovane 80-tih godina. Prije podne radit će se na radilištu, a poslije podne biće posvećeno odmoru, druženju i raznim kulturno-zabavnim aktivnostima uz logorsku vatru, muziku, sport i ostale vidove zabave. Smještaj i ishrana učesnika obezbjeđeni su o trošku akcije. Akcijaši/ce  - učesnici/ce radne akcije MRAV 2010. biti će smješteni u objektima kasarne u Visokom. Za akcijaše/ce obezbjeđena su  tri obroka dnevno kao i   majice sa znakom akcije.

Štab akcije MRAV 2010. poziva te da nam se pridružiš. S tobom smo jači. Za alat i prevoz ne brini - to je briga organizatora  akcije. Brigadirske majice dobijaš kao trajan poklon.

Ako si punoljetan/a, ako si mlad/a  ili se tako osjećaš i ako si zdrav/a  i možeš da podneseš fizički rad i napor dođi u Visoko i pridruži nam se. Pokaži da želiš i možeš učiniti nešto za opšte dobro, pokaži da biti volonter/ka  znači biti plemenit i nesebičan. Za one koji ne mogu boraviti na akciji svih 30 dana predvidjeli smo mogućnost skraćenog boravka: dan, vikend, nedjelju ili 15 dana. Dođi i reci nam koliko možeš da ostaneš kod nas kao akcijaš/ica, a mi ćemo organizovati sve ostalo za taj period.

Ako nisi punoljetan/a, a ipak želiš biti volonter/ka - akcijaš/ica  mislili smo i na tebe. Dođi sa  roditeljem ili organizovano sa svojim udruženjem ili klubom i provedi s nama dnevnu smjenu na prvim linijama.Pozivamo sve zainteresovane punoljetne građane/ke  iz  svijeta koji žele da volontiraju  tokom  ljeta  2010. u Visokom da popune Prijavni formular kako bi im mogli osigurati mjesto na radnoj akciji MRAV "Bosanske piramide 2010". Prijave možete slati direktno na  adresu  organizatora akcije ili na  našu adresu.

Zahvalnica

Zahvaljumo se Društvu za zaštitu životinja NOA na kolektivno iskazanoj podršci i učešćem na međunarodnoj radnoj akciji volontera MRAV 2010. Zbog plemenitosti same ideje zaštite prava životinja ne sumnjam u to da će se vaše internacionalne brigade (koju formirate od strane NOA) biti satavljene od ljudi koji istrajavaju i na ovom radnom planu ta da će se  pokazati kao jednaki/e, a možda i bolji/e u pogledu same ekipiranosti na radnoj akciji MRAV 2010.

Pored ostalih do sada  prijavljenih pojedinaca i brigada vi se izdvajate jer  ste u svoj kolektivni poziv  dodali pitanje "Štitiš li  životinje na bilo koji način?"Zahvaljujem na ovaj  vrsti intervencije .I mene  lično ste potakli  na razmišljanje.Zato Vas  ovim prilikom molim da i mene  svrstate  u  vaše redove. Pripreme za radnu  akciju  MRAV 2010.su počele i do sad već imamo dosta  prijava.Zbog specifičnosti i sastava  vaših brigada  jer smatram da vaši članovi dolaze sa šireg  područja čak  različitih zemalja i  adresa. Zamoliću vaše članove da prilikom ispunjavanja prijavnih listova obavezno naglase da  pripadaju udruženju NOA  kako bi vam mogao  olakšati organizaciju puta  kao i  dolazaka te učešće na akciji MRAV 2010. O ostalim detaljima se možemo dogovarati  razmjenom mejlova ili telefonski.

Komandant međunarodne radne akcije volontera
MRAV 2010.

English version

All interested individuals who want to take part in International Summer Camp for Volunteers "Bosnian Pyramids 2010" in Visoko, Bosnia should fill up the provided application form and send to e-mail: mrav@piramidasunca.ba This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it